Stop hvalpebid i hænder

Beskrivelse:

Din fantastiske og meget aktiv hvalp bider i arme, hænder, tøj og andet, som den ikke burde bide i. Hvad skal man gøre? Det viser jeg en del af løsningen til i denne video.

Måske disse videoer også vil være relevante?

Sally føder sine hvalpe

Så har Sally født 9 super dejlige schæferhvalpe. Fødslen tog ca. 4 timer og forløb stille og roligt. I videoen her er hvalpene 4 dage gamle, men der er også de fineste klip fra selve fødslen.
Lær hunden at forstå bliv-kommandoen

Sådan træner du “bliv”

Denne video er optaget som gennemgang af bliv kommandoen for deltagere på vores hvalpehold i Vildbjerg. Gennemgangen er relevant for alle, så se endelig med og tag de gode råd om bliv kommandoen med dig.
Lav din egen aktivitetsflaske til din hund

Aktivitet med en flaske

Når du vil aktivere din hund og finde på sjove øvelser med masser af stimulering, så kig dig omkring derhjemme! I denne video viser jeg, hvordan du nemt kan lave en sjov og udfordrende aktivitetsleg med en plastikflaske – din hund vil elske det!

Log ind på familiehund.dk

Er du endnu ikke medlem? Bliv medlem.

Bliv en del af nyhedsbrevet